sobota, 25 grudnia 2010

MKS Świdnica nie dał szans Gwardii - podsumowanie ostatniego siatkarskiego weekendu w tym roku

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego siatkarskiego weekendu w tym roku na Dolnym Śląsku był mecz na szczycie III ligi kobiet Gwardia Wrocław - MKS Świdnica. Świdniczanki pewnie wygrały 3:0 i wciąż przewodzą tabeli bez straty nawet seta.

MKS w tym sezonie cel ma jasny - awans. U siebie wygrał w pierwszej rundzie z Gwardią 3:0. Wrocławianki liczyły na rewanż na własnym parkiecie, ale srogo się przeliczyły i tylko w trzecim secie miały szansę na wygraną. Ostatecznie uległy 0:3 i spadły na III miejsce (29 pkt.), a Świdnicy pierwszą pozycję (obecnie 39 pkt.) w tabeli po rundzie zasadniczej odebrać może tylko tajfun. Druga jest Olimpia Jawor - 30 pkt. i mecz więcej niż wrocławianki.

Jeśli już jesteśmy przy paniach to szybko zaglądamy do naszego drugoligowego jedynaka. Gaudia Trzebnica w Sosnowcu sprawiła swoim fanom niemiłą niespodziankę i przegrała z tamtejszym SMS-em 1:3, ale wciąż ma przewagę 6 punktów nad drugim Płomieniem Sosnowiec.

U panów trwa walka o play-off. Zostały trzy miejsca wolne, bo Cuprum Lubin wygrał w Częstochowie i fotelu lidera nie odda. - Nie po raz pierwszy mój zespół znacznie lepiej zaprezentował się w meczu prestiżowym, niż w meczach z zespołami z niższej półki - komentował szkoleniowiec lubinian Dominik Frister.

Za plecami Cuprum jest bardzo ciasto: drugą Politechnikę i szóstą Victorię dzieli pięć punktów. Ważną wygraną w Raciborzu odniosła Gwardia 3:2. Podobnie wałbrzyszanie, którzy mimo choroby Dariusza Króla wywieźli z Rybnika 3 punkty. Volley obok Rafako i Sudetów bije się o bezpieczne VIII miejsce. Kamiennogórzanie przegrali z Czarnymi 0:3, chociaż wynik może mylić. - Szkoda tego drugiego seta, w którym prowadziliśmy 18:14, a później 23:21, bo gdybyśmy go wygrali to nie wiadomo jakby potoczył się mecz dalej - powiedział dla klubowej strony trener Krzysztof Krupiel. Górnik Siemianowice tym razem poległ w Opolu i wciąż nie ma na koncie nawet punktu.

II liga mężczyzn, grupa B, 11 kolejka

Czarni Rząśnia - Sudety Kamienna Góra 3:0 (25:17, 25:23, 25:17),
Sudety: Kurpiel, Jerzyk, Górski, Kwapisiewicz, Gądek, Matejko, T.Botwina(libero) oraz Majka, Bobek, Gogola
AZS Rafako Racibórz - Gwardia Wrocław 2:3 (21:25, 27:25, 25:27, 25:15, 14:16),
Delic Pol Częstochowa - Cuprum Lubin 0:3 (22:25, 21:25, 16:25),
Volley Rybnik - Victoria Wałbrzych 1:3 (24:26, 22:25, 25:17, 18:25),
Victoria: Leński, Olszewski, Kurzawiński, Zieliński, Jurczyński, Tomiałowicz, Ostapiuk (l).
AZS Politechnika Opolska - Górnik Siemianowice Śl. 3:0 (25:16, 25:17, 25:16).

II liga kobiet, grupa B, 13. kolejka

SMS PZPS II Sosnowiec - Gaudia Trzebnica 3:1 (25:17, 25:19, 13:25, 25:18).

III liga mężczyzn, 12. kolejka

Młodzik Bystrzyca Oławska - Kolegium Kark. Jelenia Góra 3:0 (25:12, 25:13, 25:18),
AKS Strzegom - TKKF Razem Wołów 3:2 (25:18, 25:21, 19:25, 17:25, 15:11),
Dziekan Milicz - Pogoń Góra 3:1    (25:19, 25:16, 21:25, 25:17),
Chrobry Głogów - Ikar Legnica 3:2 (20:25, 25:15, 18:25, 25:17, 15:13),
REN-BUT Złotoryja - Bielawianka Bester 2:3 (23:25, 25:18, 22:25, 25:17, 15:17).