środa, 16 marca 2011

Młodzicy Jawora mistrzami Dolnego Śląska. Przegląd młodzieżowych rozgrywek w regionie

Dziś zaglądamy na boiska młodzieżowych mistrzostw Polski i sprawdzamy, jak radzą tam sobie dolnośląskie zespoły.

Juniorzy i juniorki

Na tym etapie nie mamy już niestety swoich przedstawicieli. Juniorzy Gwardii odpadli w półfinałowym turnieju rozgrywanym w hali przy ul. Krupniczej. Dolnośląskie juniorki pożegnały się z rozgrywkami jeszcze wcześniej.

Kadeci i kadetki

Kadeci KS Gwardia Wrocław zdobyli Mistrzostwo Dolnego Śląska i awansowali do 1/4 Finałów Mistrzostw Polski. Wicemistrzostwo zdobyli kadeci JKS Spartakus Jawor, a trzecie miejsce przypadło Ikarowi Legnica - oba te zespoły awansowały do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski.

Rozgrywki kadetek są na etapie 1/4 finału MP. Turnieje z udziałem czterech drużyn rozgrywane będą w dniach 25-27.03. Nasz region reprezentują MKS Świdnica (turniej w Pile, rywalki kolejno: Osiemnastka Szczecin, Sparta Warszawa i PTPS Piła) oraz Gwardia Wrocław (turniej w Lublinie, rywalki kolejno: Gim-Net Mońki, AZS UMCS TPS Lublin i BKS Aluprof Bielsko Biała).

Awansują po dwie najlepsze drużyny.

Młodzicy i młodziczki

Młodzicy JKS Spartakus Jawor zdobyli Mistrzostwo Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej i jednocześnie awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęła Gwardia Wrocław, trzecie MKS Sudety Kamienna Góra. Obie ekipy zagrają w 1/8 MP.

Finał młodziczek jest na półmetku. W tej chwili dwie wygrane ma MKS Świdnica, jedną Gwardia Wrocław, bez zwycięstwa wciąż pozostaje Gaudia Trzebnica.