poniedziałek, 29 listopada 2010

26-28.11: Komplet wyników weekednu

Emocji w weekend nie zabrakło nie tylko we wrocławskiej Magnolii.Gorąco było także na parkietach II i III ligi, chociaż większych niespodzianek nie było.

Najciekawszy mecz obejrzeli kibice w Kamiennej Górze. Sudety walczyły dzielnie z liderem z Lubina wygrywając nawet trzeciego seta. W czwartym gospodarze długo mieli trzypunktową przewagę, ale przy stanie 13:11 sędziowie podjęli kontrowersyjną decyzję i przyznali punkt gościom. Po zamieszaniu na boisku MKS już się nie pozbierał i przegrał całe spotkanie 1:3.

Niewiele do powiedzenia w Rząśni mieli siatkarze Victorii Wałbrzych, którzy przegrali gładko 0:3. Jak zauważono na stronie victoria.pwsz.com.pl wałbrzyszanie na wyjeździe z Czarnymi jeszcze w tej dekadzie nie wygrali. Najmniejszych problemów z wygraną w Siemianowicach nie miała Gwardia. Jednak Górnik to zdecydowanie najsłabszy zespół w lidze.

Koszmar poprzedniej kolejki w pierwszym secie przeżywały trzebniczanki. Tydzień wcześniej przegrały u siebie z Częstochowianką, teraz przegrywały 0:1 z inną ekipą spod Jasnej Góry, wiceliderem -  Politechniką. Potem jednak przejęły inicjatywę i wygrały 3:1.

Mężczyźni, II liga, grupa B, 8. kolejka

Sudety Kamienna Góra - Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 20:25, 25:23, 21:25),
Sudety: Kurpiel, Urbanek, Kwapisiewicz, Jerzyk, Górski, Matejko, Botwina T.(libero) oraz Gądek
Cuprum: Kostecki, Piórkowski, Klucznik, Gulczyński, Węgrzyn, Kucharski, Tylicki (libero) oraz Grabarczyk, Dykas, Żurek
Czarni Rząśnia - Victoria Wałbrzych 3:0 (25:20, 25:15, 25:17),
AZS Rafako Racibórz - AZS Politechnika Opolska 1:3 (27:25, 24:26, 21:25, 16:25),
Delic Pol Częstochowa - Volley Rybnik 3:2 (25:22, 25:27, 23:25, 25:19, 15:12),
Górnik Siemianowice Śl. - Gwardia Wrocław 0:3 (18:25, 18:25, 24:26).

Kobiety, II liga, grupa B, 8. kolejka

Politechnika Częstochowska - Gaudia Trzebnica 1:3 (25:23, 18:25, 16:25, 16:25).
Gaudia: Katarzyna Boroń, Małgorzata Ślęzak, Dominika Marszałek, Judyta Gawlak, Paulina Eska, Dagmara Grajczak, Marta Kędzia (libero) oraz Dorota Dydak, Ewelina Menducka, Agata Talisz, Katarzyna Świderska i Magdalena Balewska.

III liga mężczyzn, 9. kolejka

Kolegium Kark. Jelenia Góra - Chrobry Głogów 2:3 (17:25, 27:25, 25:23, 17:25, 12:15),
Dziekan Milicz - AKS Strzegom 1:3 (16:25, 25:22, 20:25, 22:25),
REN-BUT Złotoryja - TKKF Razem Wołów 3:1 (25:17, 25:13, 19:25, 25:16),
Młodzik Bystrzyca Oławska - Ikar Legnica 3:0 (25:18, 25:18, 25:18),
Bielawianka Bester - Pogoń Góra 3:0 (25:19, 25:22, 25:21).