piątek, 17 czerwca 2011

Arielle Wilson nową środkową Impel Gwardii Wrocław!

Arielle Wilson 7# podczas finału ligi NCAA 2010 (fot. ncaa.com)
Nie Heather Bown, Jennifer Tames ani Foluke Akindradewo - jak wcześniej spekulowaliśmy - tylko 22-letnia Arielle Wilson została nową środkową Gwardii Wrocław. Informację tę potwierdził prezes Jacek Grabowski dla Gazety Wrocławskiej i Naszego Miasta.

Amerykanka do tej pory występowała w akademickiej lidze NCAA w Stanach Zjednoczonych w barwach uczelni Penn State, która w ostatnim sezonie wywalczyła mistrzostwo. Zresztą był to już czwarty z rzędu tryumf tej drużyny, a jako że w USA nie ma ligi zawodowej, rozgrywki te traktowane są właściwie jako mistrzostwa kraju. W finałowym pojedynku - który w Kansas obserwowało ponad 14 tys. (!) widzów - Penn State pokonało Golden Bears California 3:0 (25-20, 27-25, 25-20), a Wilson zdobyła 12 punktów i została uznana najlepszą środkową bloku w sezonie.


Nowa środkowa Gwardii z USA?

Wilson urodziła się 3 stycznia 1989 roku w Chicago. Wielokrotnie, w poszczególnych kategoriach wiekowych, wybierana była zawodniczką tygodnia oraz do najlepszego składu sezonu. Latem 2010 roku trenowała z kadra narodową Stanów Zjednoczonych. Do tej pory nie grała jednak poza granicami swojej ojczyzny.

Jak gra Arielle Wilson? Zapraszamy do obejrzenia ostatnich piłek wspomnianego finału ligi NCAA 2010. Nowa środkowa Gwardii z numerem 7# na koszulce - atakuje już w pierwszej akcji poniższego video.


JG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

A Ty co o tym myślisz? Komentuj!