czwartek, 13 stycznia 2011

Cztery zespoły - cztery wygrane. Podsumowanie siatkarskiego weekendu na Dolnym Śląsku

Cztery dolnośląskie zespoły II ligi wygrały swoje mecze. Nie grały już Sudety Kamienna Góra.

O wycofaniu Sudetów pisały już media, dlatego my umieściliśmy tylko krótkie wspomnienie. Raz jeszcze - szkoda, że MKS-u nie ma, chociażby z uwagi na kibiców z Kamiennej Góry. By formalności stało się za dość - zgodnie z regulaminem zostanie uwzględniony bilans spotkań z Sudetami w pierwszej rundzie, a wyniki drugiej zostaną anulowane.

O dobrym spotkaniu Gwardii z Delic-Polem już pisaliśmy. Wrocławianom dopisało szczęście i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Przegrała bowiem Politechnika, a Siemianowice Śląskie zdobyły pierwszy punkt na Czarnych Rząśnia.

Victoria Wałbrzych nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Opolem, chociaż grała bez kontuzjowanego Jurczyńskiego (jak podaje klubowa strona - kciuk lewej ręki w gipsie). Opolanie, którzy mieli bardzo dobry początek sezonu, w trzecim secie ugrali zaledwie 15 punktów (FILM z meczu na portalu walbrzych.naszemiasto.pl).

Największe problemy z wygraną niespodziewanie miało Cuprum Lubin. - Bez wątpienia obawiałem się tego meczu, mimo że od Rybnika dzieli nas w tabeli przepaść. Był pierwszy mecz po przerwie świątecznej, która zawsze wprowadza pewne rozluźnienie - komentował konfrontację dla klubowej strony trener Dominik Frister. -  Mimo bardzo słabego stylu cieszy mnie, więc komplet punktów. Nie ukrywam, że naszym założeniem jest jak najszybsze zdobycie sześciu punktów, aby móc wcześniej od naszych przeciwników zacząć przygotowania do fazy play off. Tak, więc trzeba szybko wyciągnąć wnioski, poprawić błędy i koncentrować się na następnym przeciwniku.
Jego drużyna wygrała 3:1.

Nie zawiodły liderki II ligi z Trzebnicy. Gaudia ograła u siebie LO2 Opole 3:0. W III lidze status quo zachowane: świdniczanki znów nie straciły nawet seta.

II liga mężczyzn, grupa B - 12. kolejka

Górnik Siemianowice Śl. - Czarni Rząśnia 2:3 (18:25, 25:20, 20:25, 25:20, 10:15),
Gwardia Wrocław - Delic Pol Częstochowa 3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:23),
Cuprum Lubin - Volley Rybnik 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 26:24),
Victoria Wałbrzych - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:22, 25:19, 25:15),
Victoria: Leński,  Lenart, Wierzbicki, Zieliński, Olszewski, Tomiałowicz, Ostapiuk (L).
Pauza: Rafako Racibórz.

II liga kobiet, grupa B - 14. kolejka

Gaudia Trzebnica - SMS LO2 Opole 3:0 (25:12, 25:18, 25:17).

III liga mężczyzn - 13 kolejka

Kolegium Kark. Jelenia Góra - TKKF Razem Wołów 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 26:24),
Ikar Legnica - AKS Strzegom 3:1    (23:25, 26:24, 28:26, 30:28),
Pogoń Góra - Chrobry Głogów 1:3 (25:17, 14:25, 20:25, 23:25),
Bielawianka Bester - Dziekan Milicz 3:0 (25:23, 25:12, 25:22),
Młodzik Bystrzyca Oławska - REN-BUT Złotoryja 3:2 (23:25, 25:14, 19:25, 25:20, 15:11).